Wakacje w Ustroniu Morskim czyli niezapomniana przygoda dla całej rodziny!

Nad Morzem Bałtyckim jest wiele miejsc godnych uwagi, a jednym z nich jest Ustronie Morskie. Każdego roku ta piękna wieś przyciąga wielu turystów spragnionych letnich atrakcji i oddechu od codziennych wyzwań. Ty także wybierasz się w tym roku na urlop do Ustronia Morskiego? Sprawdź, co tam na Ciebie czeka?

Ustronie Morskie, czyli kilka przydatnych informacji dla rodzin

Ustronie Morskie jest to wieś polska zlokalizowana na terenie województwa pomorskiego. Znajduje się ona w powiecie kołobrzeskim. Oferuje ona piękne morskie kąpieliska i uroczą przystań morską. Poza plażami są także restauracje, kawiarnie, smażalnie ryb, latarnia morska i bogata baza noclegowa dla turystów.

Rodzinna turystyka w Ustroniu Morskim

W Ustroniu Morskim można oczywiście plażować, ale jak przystało na kurort morski z prawdziwego zdarzenia, jest tam także wiele innych możliwości i atrakcji. Doskonałym przykładem jest Western Park, w którym poczujesz się jak na Dzikim Zachodzie. Zobaczysz tam starodawne budynki, sprzęty, a nawet kowbojów. Co więcej, zyskasz też trochę wiedzy na temat życia ludzi w dawnych czasach. Dla turystów jest także plac zabaw, trampoliny czy też równoważnia indiańska. Jest tam też coś dla miłośników tańca, ponieważ można tam również potańczyć po kowbojski.

W Ustroniu Morskim są też piękne piesze szlaki turystyczne, mola, najstarsze dęby w Polsce, a także amfiteatr. Wśród zabytków polecamy także zobaczyć Kościół pw. Podwyższenia Krzyża wzniesiony z czerwonej cegły. Został on wybudowany w roku 1885, a następnie przebudowany i zarazem rozbudowany w późniejszym okresie.