Co ciekawego można zobaczyć w okolicach Ustronia Morskiego?

Ustronie Morskie to wypoczynkowa miejscowość na środkowym wybrzeżu, niedaleko Kołobrzegu. W okresie PRL-u część wybrzeża w pobliżu Ustronia była niedostępna dla turystów, gdyż znajdowały się tam obiekty wojskowe. Aktualnie obiekty te stanowią Bazę Techniczną Marynarki Wojennej.

Ustronie Morskie to miejscowość niewielka, która jednak stale się rozbudowuje. Baza noclegowa jest tu spora, dużo jest restauracji, barów czy pizzerii.

Wiele interesujących atrakcji można znaleźć nieopodal Ustronia – sprawdź jakie

Plaża

Plaża w ustroniu jest położona bardzo malowniczo, w pobliżu klifu. Woda w Bałtyku jest tutaj naprawdę czysta. Z plaży można wejść na molo – w Ustroniu są nawet dwa!

Aquapark

Ustronie Morskie ma tę przewagę nad innymi nadmorskimi miejscowościami, że tutaj można się kąpać nawet wtedy, gdy pogoda nie rozpieszcza i na dworze jest zimno. Jest to zasługa aquaparku. Centrum Sportowo – Rekreacyjne Helios działa od 2011 roku. Znajduje się tu basen kryty i otwarty, zjeżdżalnia wodna, plac zabaw dla dzieci, jacuzzi, kręgielnia, kory tenisowe, boiska. Jest co robić przy każdej pogodzie.

Skansen Chleba

Jest to ciekawe miejsce. W stylizowanej na XIX- wieczną chacie można skosztować wielu przysmaków staropolskiej kuchni. . Można spróbować samodzielnie upiec chleb.

Western Park

Fantastyczne miejsce dla każdego – dzieci, młodzieży i dorosłych. Minizoo, obozowisko Indian, westernowa uliczka, indiański or przeszkód. Dla najmłodszych plac zabaw, kucyki i dmuchana zjeżdżalnia.

Kołobrzeg

Będąc w Ustroniu Morskim, warto zajrzeć do pobliskiego Kołobrzegu. Można pójść do portu, przespacerować się po molo, obejrzeć latarnię morską, wejść na taras widokowy. Obiekt ten przez cały rok jest udostępniony do zwiedzania. Blisko plaży znajduje się Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Ale warto też udać się do centrum.

Obejrzeć przepiękną gotycką pięcionawową bazylikę katedralną wybudowaną w XIV wieku, w czasie wojny mocno zniszczoną i potem odbudowaną. Ciekawy jest także XIX-wieczny ratusz.