Jakie są niepopularne atrakcje w Ustroniu Morskim które warto zobaczyć?

Ustronie Morskie to wieś letniskowa położona w województwie zachodniopomorskim. Znana jest głównie ze stosunkowo szerokiej, piaszczystej plaży, na której przyjemnie jest wypocząć, rozmaitych straganów z pamiątkami, oraz miejsc rozrywki takich jak wesołe miasteczko czy liczne salony gier.

Ustronie Morskie to jednak nie tylko stragany i plaża. Co wyróżnia miasteczko na tle innych nadmorskich wsi?

Niepopularne atrakcje Ustronia Morskiego

Przez przepych straganów, miejsc rozrywki i punktów gastronomicznych, mało kto zwraca uwagę na prawdziwe atrakcje Ustronia Morskiego. Osoby, które odwiedziły tę miejscowość, zapewne wiedzą już, że znajduje się tam piękne molo, z którego możemy dokładnie poobserwować morze, oraz przystań rybacka, w której zobaczyć możemy okazałe kutry. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że Ustronie Morskie ma do zaoferowania znacznie więcej. Znajduję się tu m.in amfiteatr kino działający latem. Odbywają się tam różne koncerty, wieczory kabaretowe jak i animacje dla najmłodszych. W Ustroniu Morskim znajduje się także dom kultury, a w nim biblioteka i galeria sztuki. Równie mało znaną ciekawostką o tych okolicach jest fakt, że w gminie Ustronie Morskie znajduje się najstarszy dąb w Polsce.

W Ustroniu Morskim znajduje się kilka naprawdę ciekawych zabytków, które mogą zainteresować nie tylko historyków. W centrum znajdziemy neogotycki kościół wywodzący się z II połowy XIX w. Jego najstarszy element (dzwon) pochodzi aż z 1592r. W niewielkiej odległości od centrum Ustronia znajdują się też niszczejące umocnienia wojskowe z okresu PRL. W nadmorskich lasach ukryte są m. in. potężne schrony.