Dlaczego warto odwiedzić Western City w Ustroniu?

Odwiedzający Polskie Morze turyści z pewnością nie narzekają na ilość i różnorodność atrakcji, często jednak nie spodziewają się, jak bardzo rozmaite mogą one być. Odwiedzając Ustronie Morskie, natknąć można się na niesamowite, przepełnione amerykańskim klimatem miejsce, które wygląda, jakby czas najpierw się tam cofnął, a następnie zatrzymał. Jeśli jesteś fanem historii, koni czy też filmów z gatunku western i chcesz swoim hobby zainteresować znajomych czy rodzinę, miejsce to z pewnością będzie tym najlepszym, w którym możesz to zrobić!

Western City – czemu tak warto odwiedzić?

Skwar, pył unoszący się nad ziemią, cykające świerszcze, dzikie mustangi spokojnie konsumujące trawę i samotny krzaczek turlający się wśród wspomnianego otoczenia – to właśnie, oprócz innych turystów, zastaniemy w Western City. Miejsce to wspaniale oddaje wyjątkowy i niepowtarzalny charakter starego, dobrego Dzikiego Zachodu. Na miejscu znajdziemy charakterystyczne dla tego okresu, bardzo dobrze odwzorowane narzędzia i budynki. Klimatyczne stroje mają również znajdujące się tu osoby! Niektóre z nich poruszają się nawet na swoich rączych rumakach. Oczywiście, zwinni jeźdźcy i pokazy konne nie są tu jedyną atrakcją – w Ameryce, przed ich przybyciem, mieszkał przecież ktoś inny – Indianie, Rdzenni Amerykanie! Na miejscu poznać można historie o funkcjonowaniu ich plemion, jak również i zwiedzić wnętrze ich charakterystycznych namiotów – tipi!

Western City pozwala na poznanie ich kultury, a także kultury kowbojów, do tego stopnia, że można obserwować tu nawet charakterystyczne ich tańce, do którego dołączają się odtwarzające role amerykanek, odziane w falbaniaste suknie kobiety.