Przebudowa ulicy Bolesława Chrobrego w Ustroniu Morskim – początek nowego oblicza miasta

Kierowcy pokonujący ulicę Bolesława Chrobrego w Ustroniu Morskim od długiego czasu narzekali na jej zniszczony stan. Teraz ta część miasta przechodzi gruntowną metamorfozę, która zaczęła się kilka miesięcy temu i ma na celu całkowite odświeżenie jej wizerunku.

Podczas trwającej remontu ulicy, planowane jest wykonanie wielu istotnych zmian. Przede wszystkim, stara nawierzchnia zostanie zastąpiona nową, asfaltową. Co więcej, nie tylko główna jezdnia zostanie odnowiona – miejsca do parkowania oraz wjazdy do posesji również otrzymają nowe, betonowe nawierzchnie. Projekt zakłada także wprowadzenie nowych oznaczeń drogowych oraz jednego elementu, który z całą pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa – solarne oświetlenie na przejściach dla pieszych.

Rozpoczęcie tej inwestycji wiązało się z niemałymi kosztami – całość została oszacowana na blisko 4 miliony złotych. Jednakże, gmina Ustronie Morskie postarała się o wsparcie finansowe od Rządu i udało jej się pozyskać fundusze w wysokości 2 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zgodnie z przewidywaniami, prace budowlane powinny dobiec końca już w kwietniu bieżącego roku. Jest to ważny krok dla Ustronia Morskiego, który znacząco wpłynie na poprawę komfortu jazdy oraz bezpieczeństwa mieszkańców.