Zbliża się zakończenie budowy nowego odcinka drogi wjazdowej do Kołobrzegu

Proces konstrukcji nowej arterii komunikacyjnej prowadzącej do Kołobrzegu, w znacznej mierze został już sfinalizowany. Skonsultowaliśmy się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) aby dowiedzieć się, kiedy podróżujący będą mogli cieszyć się udogodnieniem szybszego przemieszczania się nad brzeg morza.

Nowo powstająca trasa to odcinek drogi krajowej numer 11, który stanowi połączenie między Węzłem Kołobrzeg Wschód a obwodnicą kołobrzeską. Budowa tej dwupasmowej drogi rozpoczęła się we wrześniu 2022 roku i na chwilę obecną prace wydają się być na finiszu. Mimo że termin zakończenia inwestycji przewidziany jest na koniec kwietnia, widać, że już teraz na drodze pojawiło się zarówno oznakowanie poziome jak i pionowe, co sugeruje, że w niedługim czasie kierowcy będą mogli korzystać z nowo wybudowanego odcinka.

Mateusz Grzeszczuk, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA, wyjaśnia, że pomimo iż droga zostanie udostępniona kierowcom przed planowaną datą, to jednak muszą oni jeszcze poczekać kilka tygodni na jej pełne ukończenie.

– Nie oznacza to, że nowy odcinek drogi będzie gotowy do użytku dopiero w kwietniu. Niemniej jednak trwają jeszcze pewne formalności. Wykonawca wciąż jest zajęty pracami wykończeniowymi, takimi jak nasadzenia czy sprzątanie placu budowy w różnych miejscach – mówi Grzeszczuk.

Doprecyzowanie terminu zakończenia wszystkich prac stanie się możliwe po przeprowadzeniu odbiorów. W tym momencie kierowcy muszą nadal korzystać z dotychczasowej trasy, czyli ulicy Krzywoustego.