I Otwarte Mistrzostwa Ustronia w Colin McRae Rally 04

10 lutego br., w Ustrońskim Miejskim Domu Kultury znanej lokalnie jako „Prażakówka”, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla miłośników gier komputerowych. To już pierwsze otwarte Mistrzostwa Ustronia w historycznej i przez wielu nostalgicznej grze rajdowej – Colin McRae Rally 04. Co ciekawe, ta nieco zapomniana edycja popularnej wśród graczy symulacji rajdów, zyskuje na nowo na popularności, co między innymi wynika z rozgrywanej w sieci Ligi Colina – CLC CMR Masters.

Liga, która istnieje już od pięciu sezonów, przyciąga zróżnicowanych graczy z całego świata. Na wirtualnych trasach rywalizują ze sobą zawodnicy głównie z Polski, ale również z tak odległych miejsc jak Turcja, Grecja, Kanada, Litwa, Kenia czy Kazachstan. Co warto podkreślić, liga została zapoczątkowana przez dwóch mieszkańców Ustronia – Artura Steczkiewicza i Adama Jurczoka. Ich praca i pasja przyczyniły się do stałego wzrostu liczby uczestników ligi, którzy co roku walczą o tytuł najlepszego gracza w Colin McRae Rally 04 i 2005. Istotnym jest fakt, że w lidze bierze udział aż siedmiu rekordzistów świata, co bez wątpienia czyni ją jedną z najbardziej prestiżowych lig tego typu na świecie.

Sama rywalizacja podczas mistrzostw w Ustroniu będzie toczyła się w trzech kategoriach: OPEN dla graczy spoza Ustronia, USTR przeznaczonej dla mieszkańców Ustronia i Wisły oraz Junior dla młodych zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 20. roku życia. Organizatorzy zaplanowali atrakcyjne nagrody dla najlepszych zawodników, wśród których znajdzie się między innymi nowoczesny router TP-Link Ax72 oraz półroczny dostęp do darmowego internetu światłowodowego o prędkości 1 Gbps. Zmagania rozpoczną się o godzinie 9.00, a planowany koniec przewidziany jest na godzinę 17.00.