Nowoczesny remont przejazdu kolejowego w Koszalinie o wartości 300 tysięcy

Przejazd kolejowy kolejki wąskotorowej, zlokalizowany w koszalińskim osiedlu Wenedów, jest obecnie przedmiotem gruntownego remontu. Koszt tej inwestycji wynosi około 300 tysięcy złotych. Prace modernizacyjne już się rozpoczęły, a tymczasem wprowadzono objazdy dla użytkowników dróg.

Zakres prac obejmuje wymianę wszystkich elementów przejazdu, w tym torów i podkładów torowych. Na miejscu starych zostanie zainstalowana nowa, nowoczesna płyta oraz zupełnie nowe tory. Jak wyjaśnia Marcin Żełabowski, wicedyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie, decyzja o przeprowadzeniu tak obszernego remontu była podyktowana dużym natężeniem ruchu samochodowego na tym odcinku. Metoda modernizacji jest analogiczna do tej zastosowanej przy ulicy Wołyńskiej.

Tymczasowe zmiany organizacji ruchu zostały wprowadzone przez Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej, które pełni rolę wykonawcy prac. Przejazd kolejowy jest obecnie całkowicie zamknięty dla samochodów i pieszych. Nie jest to jednak duże utrudnienie, gdyż objazd wynosi jedynie 200 metrów i odbywa się od strony ulicy Łużyckiej.

Modernizacja przejazdu rozpoczęła się we wtorek i ma potrwać do 22 grudnia. Planowane jest, że już na świąteczny weekend przejazd zostanie ponownie otwarty dla ruchu.