Debiut książkowy "Rocznika Kołobrzeskiego" i spotkanie z twórcami w Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima

W miejskim centrum literatury, Bibliotece Publicznej noszącej imię Galla Anonima, miało miejsce wyjątkowe spotkanie z twórcami pierwszego tomu „Rocznika Kołobrzeskiego”. Publikacja ta, choć na rynku pojawia się już po raz czwarty, do tej pory była wydawana w formie czasopisma. Od tego roku jednak, zdobywa nową formę – książki. Za jej redakcję odpowiada Edward Stępień, który włożył ogrom wysiłku, aby stworzyć to unikalne dzieło. Nie bez znaczenia jest fakt, że wspierany przez Karolinę Kowalczuk, całość publikacji udało się stworzyć dzięki społecznemu zaangażowaniu, ale także dzięki wsparciu sponsorów i osób prywatnych.

Niespotykane jest to, że w Kołobrzegu działa grupa ludzi, której udaje się łączyć aktywność w innych miastach takich jak Koszalin, Słupsk czy Szczecin, z tworzeniem oryginalnych artykułów odnoszących się do historii i tematyki kołobrzeskiej. Podziękowania dla autorów za ich wkład pracy przekazała zastępca prezydenta ds. społecznych, Ilona Grędas-Wójtowicz. Dr Mariusz Miedziński podczas spotkania podkreślił również potencjał Kołobrzegu, odnosząc się do jego szans na rozwój, szczególnie w kontekście starań miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Spotkanie zakończyło się wręczeniem egzemplarzy „Rocznika Kołobrzeskiego” czytelnikom całkowicie za darmo.

Pierwszy tom „Rocznika Kołobrzeskiego” jest dostępny do zakupu w dwóch kołobrzeskich księgarniach, znajdujących się przy ulicy Ratuszowej i Giełdowej. Cena książki to około 30 złotych.