Identyfikacja znalezionego ciała w Wiśle – zaginiony mieszkaniec Ustronia

Policjanci ustalili personalia mężczyzny, którego zwłoki odkryto 4 października w rzece Wiśle, na terenie Ustronia, blisko ulicy Sportowej. Przekazane informacje wskazują, że jest to 46-letni rezydent miejscowości uzdrowiskowej, który zniknął bez śladu. Wcześniej informowaliśmy o jego poszukiwaniach.

Komenda Powiatowa Policji w Cieszynie, reprezentowana przez oficera prasowego Krzysztofa Pawlika, wycofuje się z dalszych poszukiwań 46-letniego obywatela Ustronia. Niestety, codziennie rosnące przypuszczenia dotyczące znalezionego 4 października w Wiśle ciała zostały potwierdzone – tożsamość zwłok odpowiada zaginionemu Tomaszowi Macurze. Na zakończenie funkcjonariusz przekazał podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w proces poszukiwań.

W przypadku odnalezionej w rzece ofiary, o której już wcześniej wspominaliśmy, na miejscu zdarzenia stawiły się odpowiednie jednostki. Obecni byli prokurator i technik kryminalistyki, a także członkowie policji z działu kryminalnego. Została przeprowadzona sekcja zwłok, jak również podjęto kroki mające na celu potwierdzenie tożsamości ofiary, które właśnie dobiegły końca. Chwilowo, sytuacją związaną z wyjaśnieniem okoliczności tragicznej śmierci mężczyzny zajmuje się policja, pod kontrolą Prokuratury w Pszczynie – dodał Krzysztof Pawlik.