Sukces cieszyńskiej policji w walce z przestępczością narkotykową

Śledczy z Komisariatu Policji w Ustroniu Morskim odnieśli znaczący triumf w swoich staraniach o ograniczenie przestępczości związanej z narkotykami. Ich intensywne działania, oparte na metodyce „od nitki do kłębka”, doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu i aresztowania 38-letniej kobiety, której przypisywane jest posiadanie znacznej ilości substancji odurzających.

Poszukiwana kobieta była trudna do wykrycia, gdyż nie miała stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze jednak wytrwale śledzili jej ślad, gromadząc niezbędne informacje, które umożliwiły jej zatrzymanie. W końcu w ostatni piątek osiągnęli swój cel. Kobieta została przechwycona przez funkcjonariuszy na ulicy Sztwiertni w Ustroniu Morskim, podróżując jako pasażerka w samochodzie marki Renault. Zdumiona sytuacją, nie podjęła nawet próby ukrycia nielegalnych substancji, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Policja podczas rutynowego przeszukania pojazdu znalazła i zabezpieczyła prawie 200 gramów narkotyków. To wystarczyłoby do stworzenia ponad 1800 jednostek handlowych tego nielegalnego towaru. Oprócz tego, funkcjonariusze znaleźli i zarekwirowali również ponad 7000 złotych, które kobieta miała przy sobie – informuje starszy aspirant Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskich stróżów prawa.