Heroiczna interwencja policjantów w Wałczu – uratowany 47-latek planujący samobójstwo

Rewelacyjne działanie sił porządkowych miało miejsce w Wałczu, gdzie doszło do dramatycznej sytuacji. Mężczyzna w wieku 47 lat podjął desperacką próbę odebrania sobie życia, zdecydowanie wystawiając nogi poza parapet okna własnego mieszkania. Na szczęście, dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnej interwencji policji, mężczyznę udało się ocalić od pewnej śmierci.

Wszystko rozegrało się 1 września, dokładnie o godzinie 17:00. Lokatorzy sąsiednich mieszkań zaobserwowali niepokojącą sytuację – widzieli mężczyznę z nogami wystawionymi poza parapet. Bez wahania zaalarmowali służby ratownicze. Policja, natychmiast przybywszy na miejsce, rozpoczęła standardowe procedury interwencyjne.

– Dostrzegliśmy zakłopotanego mężczyznę, który pod wpływem emocji groził skokiem z okna. Z wnętrza mieszkania dochodziły również krzyki kobiety. Po wejściu do środka namówiliśmy 47-latka do rezygnacji z tego tragicznego czynu – zdradza policja z Wałcza.

Niewątpliwymi bohaterami tej historii okazali się st. post. Michał Dobrałowicz i post. Piotr Taraszczuk, którym udało się w ostatniej chwili obezwładnić mężczyznę. Działając sprawnie i zdecydowanie, zapobiegli tragicznym skutkom. 47-letni mężczyzna trafił pod opiekę medyczną, gdzie otrzymał niezbędne wsparcie.