Zapowiadają się nowe zmiany w ruchu drogowym na remontowanej ulicy Szczecińskiej w Koszalinie

W przyszłym tygodniu, dokładnie 6 lutego, kierowcy korzystający z ulicy Szczecińskiej w Koszalinie muszą przygotować się na kolejne modyfikacje w organizacji ruchu. Ta główna arteria komunikacyjna miasta jest poddawana intensywnemu procesowi przebudowy, który trwa od kwietnia poprzedniego roku. Jest to projekt o ogromnej skali, którego koszt szacowany jest na 35 milionów złotych.

W najbliższy wtorek firma Strabag, która jest wykonawcą robót, planuje wprowadzić następny etap tymczasowej organizacji ruchu. Przewiduje on przekierowanie ruchu samochodowego na świeżo wybudowaną północną jezdnię ulicy Szczecińskiej. Zmiany będą dotyczyć odcinka od ul. Granicznej do przejazdu kolejowego. Należy jednak pamiętać, że realizacja tych planów może być uzależniona od warunków pogodowych panujących w danym czasie.

Robert Grabowski, rzecznik prasowy koszalińskiego urzędu miasta, apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności oraz cierpliwości podczas poruszania się po omawianym odcinku remontowanej drogi.