32. Finał WOŚP w Ustroniu Morskim: rekordowe ilości zebranych pieniędzy i mnóstwo atrakcji

W dniu 28 stycznia odbył się wyjątkowy event charytatywny – 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundusze zgromadzone podczas tego wydarzenia mają na celu wsparcie zakupu sprzętu medycznego służącego do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób układu oddechowego. Ustronie Morskie, nie po raz pierwszy, aktywnie uczestniczyło w tej kampanii, ustanawiając nowy rekord w ilości zebranych środków.

Dzień pełen emocji rozpoczął się wcześnie rano w basenie „Helios” w Ustroniu Morskim, gdzie odbywał się pływacki maraton organizowany przez Fundację Pływamy i Ratujemy specjalnie z okazji finału WOŚP. Oprócz sportowych zmagań, odwiedzających czekał również kiermasz ze słodkościami. Ale to nie koniec atrakcji. Fundacja zorganizowała też pokaz morsowania, który przyciągnął tłumy widzów, kibicujących odważnym pływakom.

Akcje na rzecz WOŚP podejmował także Klub Strzelecki LOK, który zorganizował zawody strzeleckie dla wszystkich chętnych do wsparcia tej szczytnej inicjatywy. Dynamicznie działo się również w Gminnym Ośrodku Kultury. Od godziny 15:00 gospodynie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rusowa, pod kierownictwem Sylwii Kręglewskiej, prowadziły smakowitą kawiarenkę z goframi i popcornem. Ania Jakutajć-Wojtalik z Manufaktury Chleba serwowała swoje wyroby ze smalcem, a dodatkowo Przedszkole w Ustroniu Morskim dostarczyło chleb.