Uwaga na nieszczelne instalacje gazowe. To już kolejny przypadek zatrucia gazem!

Mimo że zima odpuszcza, to jeszcze wciąż wielu ogrzewa dom gazem. Przynajmniej raz w roku powinno się przeprowadzić przegląd szczelności instalacji gazowej pod kątem ewentualnej nieszczelności. Standardem powinien być również czujnik czadu. To urządzenie właśnie uratowało życie pewnej mieszkance Ustronia Morskiego.

W ubiegły weekend straż pożarna z Ustronia Morskiego otrzymała zgłoszenie o podejrzeniu ulatniania się czadu w jednym z domów jednorodzinnych w Ustroniu Morskim. Na miejscu od razu pojawiły się dwa zastępy straży oraz karetka pogotowia. Na szczęście czteroosobowej rodzinie, która mieszkała w domu, nic się nie stało.

Podczas gdy jedna z osób była pod prysznicem, w całym domu dało się słyszeć przenikliwe piszczenie czujnika czadu. Zareagowano niemal od razu, dzwoniąc na numer alarmowy straży pożarnej. Osoba dzwoniąca była na linii przez cały czas, do momentu przybycia jednostek pod dom. Strażacy sprawdzili szczelność instalacji gazowej celem wykluczenia ewentualnego wycieku gazu lub czadu.