3 sposoby na spędzenie wolnego czasu w Ustroniu Morskim. Zobacz co może być ciekawe!

Ustronie Morskie to mała miejscowość nadmorska, która może pochwalić się niezwykłym klimatem. Najczęściej przyjeżdżają tu osoby, które potrzebują wytchnienia od zgiełku i gwaru wielkiego miasta. Czym może się jeszcze pochwalić Ustronie Morskie?

Jedną z mniej znanych atrakcji są jedne z najstarszych dębów w Polsce. Jeżeli więc pogoda nie dopisuje albo też mamy dość leżenia na plaży, można przespacerować się w towarzystwie pradawnych dębów. Najstarszy z nich ma na imię Bolesław i jego żywot datuje się na około 800 lat. Drugi w kolejności jest dąb Wracisław. Jego wiek szacuje się na około 700 lat. Aby je zobaczyć, musisz ruszyć niebieskim szlakiem z Ustronia Morskiego. To idealny cel podróży na rowerach, bo odległość do pokonania to ponad trzydzieści kilometrów.

Kolejnym miejscem jest Muzeum Chleba w stylu wiejskiej chaty, gdzie możesz spróbować pieczywa wypiekanego w piecu opalanym drewnem. To również kopalnia wiedzy o zamierzchłych czasach.

Jeżeli wolisz aktywne zwiedzanie, kończenie wybierz się do sąsiadującego z Ustroniem Kołobrzegu. To jedno z najstarszych miejsc w regionie aż kipi od historycznych ciekawostek!