Policyjny sukces w Ustroniu Morskim: zatrzymano sprawcę włamań i kradzieży

W Ustroniu Morskim doszło do zdarzenia, które zakończyło się sukcesem miejscowej policji. Funkcjonariusze udało im się zidentyfikować i zatrzymać mężczyznę odpowiedzialnego za serię włamań do skrzynek z monetami, znajdujących się na terenie publicznych toalet oraz myjni samochodowych na terenie powiatu kołobrzeskiego. Zatrzymany usłyszał cztery zarzuty odnoszące się do dokonanych kradzieży połączonych z włamaniami.

We wrześniu, zarówno na terenach gminy Rymań jak i samego Ustronia Morskie, miały miejsce liczne incydenty polegające na kradzieżach z włamaniem. Przestępstwa te dotyczyły publicznej toalety oraz myjni samochodowej. Wszystkie te działania zostały zarejestrowane przez kamery monitoringu, które uwieczniły moment, w którym nieznany wówczas sprawca uszkadzał części obudowy mechanizmów wrzutowych dla monet i zabierał dla siebie pieniądze ze skrzynki na monety.

Złodziej udało mu się zabrać sumę pieniędzy wynoszącą około tysiąc złotych. Niemniej jednak, straty spowodowane przez mężczyznę były znacznie większe, gdyż uszkodzenia, które wyrządził, zostały oszacowane na ponad 20 tysięcy złotych. To właśnie młodszy aspirant Jakub Walczak, stojący na czele posterunku Policji w Ustroniu Morskim, przypisał te kradzieże zatrzymanemu. Policjanci bezzwłocznie udało im się dotrzeć do miejsca, w którym przebywał podejrzany. W wyniku przeprowadzonej akcji, 37-letni mężczyzna został zatrzymany, a pomieszczenia przez niego wykorzystywane zostały przeszukane. Podczas tej operacji, policjanci odnaleźli ubrania, które wydawały się być identyczne z tymi, w które ubrany był sprawca podczas dokonywania kradzieży – jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Kołobrzegu.