Niezwykła interwencja straży pożarnej z Charzyna: ratowanie uwięzionego jenota

Niezwykłe wyzwanie czekało dziś na strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Charzyno. Zostali oni wezwani do nietypowego zadania – uwolnienia jenota, który znalazł się w nie lada opresji. Nieszczęsny zwierzak utknął bowiem w ruinach po starym murowanym budynku, które stanowiły dla niego pułapkę. To zdarzenie miało miejsce w malowniczym Trzyniku.

Na szczęście dla uwięzionego jenota, jego dramatyczna sytuacja została zauważona przez przechodnia. Ten czujny obywatel, widząc przestraszone zwierzątko, nie pozostał obojętny i natychmiast wezwał na pomoc służby ratunkowe. Okazało się, że jenot znajdował się w trudnej sytuacji na dole ścieżki o głębokości prawie 2 metrów, niestety bez możliwości samodzielnego wydostania się na powierzchnię.

Strażacy podjęli decyzję o używaniu drabiny jako narzędzia do przeprowadzenia akcji ratunkowej. Ze zdecydowanym krokiem zeszli w głąb dołka, a następnie delikatnie owijając jenota w płachtę, udało im się bezpiecznie wynieść go na powierzchnię. Zwierzę, zaskoczone niespodziewaną pomocą, natychmiast po uzyskaniu wolności, pozbawione strachu, szybko zniknęło w pobliskich zaroślach.