Hel i jego atrakcje: co warto tutaj zobaczyć?

Półwysep Helski to idealne miejsce dla tych, którzy chcą spędzić wczasy nad polskim morzem. Dobre zagospodarowanie, piękne widoki oraz liczne atrakcje, dzięki którym każdy z nas będzie mógł tu wypoczywać w sposób zgodny ze swoimi preferencjami – oto czynniki, dzięki którym ten skrawek Polski wciąż cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów.

Co koniecznie trzeba zobaczyć w tak pięknym kurorcie, jakim jest Hel?

Hel to przede wszystkim piękne plaże oraz rybacki port, który przyciąga swą atmosferą. Zresztą same ciekawostki dotyczące Morza Bałtyckiego zachęcają nas do wizyty tutaj. Oczywiście Hel to również liczne zabytki i ciekawe wystawy, którym w czasie wycieczki po Półwyspie Helskim z pewnością warto poświęcić swój czas. Wiele uroku ma tutejszy deptak, ciekawie prezentuje się też kościół Bożego Ciała, będący interesująca pamiątką z lat 30-tych XX wieku. Nie lada gratką dla każdego z nas może się okazać wizyta w helskim Fokarium prowadzone przez Stację Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym celem utworzenia tego miejsca było zapewnienie ochrony i odtworzenie kolonii bałtyckich fok szarych. Przy okazji fokarium stało się jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych, z których Hel z pewnością może być dumny.

Zwiedzanie Helu warto też zaplanować w taki sposób, by znaleźć czas na wizytę w Muzeum Rybołówstwa. Ta ciekawa placówka muzealna została urządzona w murach zabytkowego kościoła z XV wieku, a jej zbiory mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Można tu podziwiać dawne sprzęty rybackie oraz łodzie, a przy okazji zdobyć wiele cennych wiadomości na temat Półwyspu Helskiego i jego historii.