Dlaczego warto wybrać się na wakacje nad Bałtykiem?

Polskie Morze Bałtyckie to miejsce, które co sezon przyciąga rzesze turystów z całego świata. Po srogiej zimie jesteśmy spragnieni słońca oraz wysokich temperatur. Krystalicznie czysta woda oraz rozległe plaże zachęcają zarówno zwolenników aktywnego, jak i pasywnego wypoczynku. Jeśli chodzi o domki, Ustronie to doskonała lokalizacja, aby zatrzymać się nad morzem kilka dni, tygodni, a nawet całe wakacje.

Morze Bałtyckie, zaraz obok Pojezierza Mazurskiego czy Tatr, to jeden z najczęściej wybieranych kierunków podróży, jeśli chodzi o polskich wczasowiczów. Ochłoda w ciepłych wodach to właśnie to, czego poszukujemy najbardziej, gdy temperatury sięgają zenitu. Ochoczo spędzamy również czas na plaży, chcąc uzyskać piękną, złocistą opaleniznę. Wypoczynek nad Morzem Bałtyckim gwarantuje więc szeroką gamę atrakcji, zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i seniorów.

To doskonałe rozwiązanie na rodzinne wakacje. Jeśli jednak typowo morskie atrakcje nie przypadną nam do gustu, możemy również nieco pozwiedzać okolicę. Latarnie morskie czy rybackie kurorty to nieodłączny element tamtejszego krajobrazu. Wybierając domki w Ustroniach, atrakcje turystyczne masz na wyciągnięcie ręki. Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym, MiAmo Vino Enoteca, Kolej Linowa Czantoria czy Leśny Park Niespodzianek to tylko niektóre z niesamowitych nadmorskich miejsc, które czekają na Ciebie i Twoje pociechy.

Domki Ustronie – co warto odwiedzić, wybierając tę lokalizację?

Wiele osób, planując swój wypoczynek nad morzem, decyduje się właśnie na domki. Ustronie natomiast to nadmorska miejscowość turystyczna, która oferuje nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale także liczne atrakcje w okolicy. Kiedy słońce już zajdzie, a woda stanie się nieprzyjemnie chłodna, nie oznacza to, że cały wieczór musisz spędzić wewnątrz. Wprawdzie kompleks domków w Ustroniach zapewnia wiele udogodnień, jednak spacer po okolicy z pewnością zapadnie Ci na długo w pamięć.

Jeśli chcesz nieco urozmaicić sobie swój bałtycki wypoczynek, możesz udać się na kilkugodzinną wyprawę… w góry. Równica to szczyt górski o wysokości niemal 900 metrów n. p. m, z którego wierzchołka rozciąga się piękny widok na Czantorię Wielką, Brenną oraz Przełęcz Salmopolską.

Kolejnym miejscem wartym uwagi jest słynna Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym. Nieopodal samego budynku pijalni znajduje się również tężnia, przybierająca formę fontanny. Spacer stanie się więc nie tylko sposobem na mile spędzenie wolnego czasu, ale również wpłynie z korzyścią na Twoje zdrowie.

Jeżeli nie jesteś sam, a na wyprawę zabrałeś również swoje dzieci, w Ustroniach na pewno nie będą się nudzić. W szczególności, gdy razem wybierzecie się do Parku Linowego na Równicy, który mieści się na samym szczycie tej góry. Do wyboru kilka tras, wliczając w to zarówno te bardziej, jak i mniej zaawansowane o łącznej długości ponad kilometra! Czeka na Was ponad pięćdziesiąt rozmaitych przeszkód, takich jak ścianki wspinaczkowe czy tyrolki.