Bezpieczeństwo na drogach promowane podczas "Rajdowego Ustronia"

Wydarzenie zorganizowane w Ustroniu, zatytułowane „Rajdowe Ustronie”, stało się prawdziwym świętem dla miłośników samochodów oraz bezpiecznej jazdy. Piknik przyciągnął nie tylko dorosłych, ale również dzieci, oferując im liczne konkursy i zabawy. Wśród atrakcji znalazły się instruktaże dotyczące prawidłowego zapinania pasów i montowania fotelików samochodowych, a także symulatory zderzeń i dachowania. Nie zabrakło też prezentacji pojazdów rajdowych oraz innych modeli samochodów.

Gospodarzem imprezy był Kajetan Kajetanowicz, Mistrz Europy w rajdach samochodowych, który wraz z innymi profesjonalnymi kierowcami promował bezpieczeństwo na drogach. Kajetanowicz jest znany ze swojego zaangażowania w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa, dlatego jego obecność podczas pikniku nie miała charakteru przypadkowego. Zawsze chętnie wspiera inicjatywy Policji, szczególnie te związane z jego rodzinny Ustroniem.

Przez dwa dni, piątek i sobotę, ulice Ustronia zamieniły się w arenę sportowych emocji – specjalny odcinek dla uczestników Kryterium o Puchar Kajetana Kajetanowicza. Podczas zawodów, zarówno policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach jak i cieszyńskiego garnizonu dbali o promowanie bezpieczeństwa na drogach. Organizowano liczne akcje instruktażowe, a dla najmłodszych przygotowano różne zabawy. Dla dorosłych atrakcją były symulatory zderzeń i dachowania dostarczone przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i WORD w Częstochowie.

W trakcie tego wydarzenia odbyła się też konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in. Burmistrz Miasta Ustronia Przemysław Korcz, kierowca rajdowy Łukasz Sitek oraz aspirant Szymon Czysz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dyskusja skupiła się na temacie sportów motorowych, jednak nie ominęły jej również tak ważne kwestie jak analiza przyczyn wypadków drogowych i propozycje działań zmierzających do ich minimalizacji.

Piknik rajdowy to nie tylko poważne dyskusje – to przede wszystkim dużo atrakcji dla każdego. Na ustrońskim rynku przez całą sobotę można było podziwiać park serwisowy zespołów rajdowych. Wśród atrakcji znalazły się m.in. symulatory zderzeń i dachowania oraz możliwość sfotografowania się na policyjnym motocyklu czy za kierownicą radiowozu. Na miejscu można było również zobaczyć różne modele samochodów – od kultowego malucha po czarną wołgę – a nawet podziwiać rajdowego Fiata 126p prowadzonego przez Kajetana Kajetanowicza.