Wypadek ciężarówki na drodze S6 między Kołobrzegiem a Koszalinem: ruch wstrzymany, wprowadzono objazdy

Wczesnym rankiem w czwartek, 9 maja 2024 roku, dokładnie przed godziną 4, doszło do zdarzenia drogowego na drodze krajowej S6. Konkretnie miało to miejsce między dwoma miastami – Kołobrzegiem a Koszalinem.

Na odcinku drogi wysokości Miejsca Obsługi Podróżnych Tymień, ciężarówka niespodziewanie przewróciła się. W wyniku tego zdarzenia, oba pasy ruchu były zablokowane przez pojazd. Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nie odnotowano żadnych ofiar ani osób poszkodowanych.

Natychmiast po wypadku wprowadzone zostały objazdy przez miejscowość Ustronie Morskie, wykorzystując starą trasę DK 11. Informacje o zaistniałym incydencie pojawiły się na tablicach Wytyczanie Tras jeszcze przed osiągnięciem węzła Kołobrzeg Wschód. Ruch pojazdów, które pozostawały na MOPie Tymień, był kontrolowany przez funkcjonariuszy policji oraz patrol Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Został wezwany specjalistyczny sprzęt, aby usunąć przewrócony pojazd ciężarowy z drogi. Niestety, utrudnienia w ruchu drogowym mogą potrwać aż do godzin popołudniowych.