Uroczyste spotkanie z okazji Dnia Sołtysa w gminie Ustronie Morskie

Pracowicie oddają swój własny czas, są aktywni na płaszczyźnie społecznej i przyczyniają się do ulepszania swojego środowiska, dodając mu uroku. Kim są ci niezwykli ludzie? To sołtysi – cenni liderzy swoich małych społeczności. 11 marca, na terenie całego kraju, obchodzili swoje uroczyste święto. W tym dniu wójt gminy, pani Bernadeta Borkowska, zorganizowała specjalne spotkanie dla nich w gabinecie Urzędu Gminy.

Na zaproszenie udzielone przez wójta Bernadetę Borkowską odpowiedzieli pozytywnie sołtysi z gminy Ustronie Morskie. Była to Maria Piątek (Gwizd), Sylwia Pluta (Rusowo), Marian Bedus (Sianożęty), Olga Sroka (Ustronie Morskie) oraz Krzysztof Szydłowski (Kukinka). Niestety, Justyna Pryłowska, sołtys Kukini, nie mogła dołączyć do nas tego dnia, ale na pewno otrzyma podziękowania i upominek.

– Moi drodzy, życzę Wam wiele zdrowia, wytrwałości i cierpliwości w rozwiązywaniu problemów lokalnej społeczności. Niech Wasze serca zawsze są pełne radości, a duch pogodny. Cieszcie się satysfakcją z realizacji planów, które wynikają z Waszych obowiązków i odnosicie sukcesy we wszystkich aspektach życia osobistego i zawodowego – mówiła Wójt na spotkaniu.