Spędzasz wakacje w Ustroniu Morskim? Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej!

Jedno z nadbałtyckich krajów wprowadziło dla wszystkich plażowiczów dostęp do darmowego kremu przeciwsłonecznego. To element większej kampanii przeciwdziałającej rakowi skóry. I chociaż w Polsce tego nie ma, to warto zadbać o swoją skórę indywidualnie. Bo słońce bywa niebezpieczne.

Tak naprawdę profilaktyka dotycząca przeciwdziałaniu rakowi skóry obejmuje kilka podstawowych czynności. Przede wszystkim kup dobry krem z filtrem, jaki możesz dostać zarówno na straganach jak i w aptekach. Posmaruj się około 20 minut przed ekspozycją na słońce, dzięki temu zapewnisz sobie doskonałą ochronę.

Druga sprawa, to powtarzanie nakładania kremu podczas plażowania. Mimo że możesz kupić krem wodoodporny, to ponowna aplikacja jest konieczna. Dermatolodzy wspominają, że krem ochronny powinno się nakładać na twarz każdego dnia bez względu na porę roku. Ma to zwolnić procesy starzenia.

Nie zapominaj nakładać kremu również na czubki uszu, powieki i usta. Te elementy ludzkiego ciała są bardzo wrażliwe na promienie słoneczne i łatwo je spalić słońcem.