Skansen chleba w Ustroniu Morskim – dlaczego warto go zobaczyć?

Wybierając się na wakacje do Ustronia Morskiego, turyści często zastanawiają się, co można w tej miejscowości zobaczyć. Odpowiedź jest prosta – skansen chleba! Jeśli lubisz spacery i obcowanie z historią, a może zwyczajnie… lubisz chleb lub chcesz pokazać swoim dzieciom czekającą w każdym kącie wiedzę historyczną, miejsce to z pewnością okaże się idealne dla ciebie!

Skansen chleba w Ustroniu Morskim – jakie oferuje atrakcje?

Skansen chleba w Ustroniu Morskim to muzeum ulokowane w przepięknym budynku, który, choć wybudowany stosunkowo niedawno, odwzorowywać ma tradycyjny wygląd domu należącego do dziewiętnastowiecznego piekarza. Architektura nie jest tu jednak jedyną atrakcją! W środku znaleźć można wiele przedmiotów codziennego użytku należących do naszych przodków sprzed dwóch wieków. Dostrzec tu można chociażby krajalnice czy też przedmioty służące do wytwarzania masła. Jednym z obecnych w muzeum przedmiotów najważniejszym chyba, jest stary, służący do wypiekania chleba.

Najmłodszym z pewnością spodoba się fakt, że nie jest on jedynie atrakcją do podziwania – nadal pozostaje czynny! Dzięki temu właśnie muzeum słynne jest z możliwości nie tylko obserwowania, ale i wzięcia udziału w pieczeniu chleba zgodnie z tradycyjnymi tego metodami. Oczywiście, upieczony chleb nie może się zmarnować – obecni mogą go później spróbować! Na miejscu można skosztować także wiele różnych chlebów, każdy z których, oczywiście, wypieczony jest według starych polskich przepisów. Na miejscu poznać można historię wielu Polskich tradycji rzemieślniczych – wytwarzania chleba, młynarstwa, które dla powstawania wypieków również jest niezbędne, a także garncarstwa.