Podsumowanie wyników wyborczych: nieoficjalne dane i prognozy na drugą turę

Aktualnie trwa proces przeliczania głosów po niedawnych wyborach. Prezentujemy niepotwierdzone jeszcze informacje, które uzyskaliśmy, mimo że w późnych godzinach nocnych oficjalne potwierdzenie tych danych jest niemożliwe do zdobycia. Zgodnie z nieoficjalnymi danymi, w drugim co do wielkości mieście powiatu kołobrzeskiego oczekuje nas dodatkowa, druga tura wyborów. Marcin Pawlak – kandydat, na rzecz którego komitet wyborczy zdobył przeważającą ilość miejsca w Radzie Miejskiej Gościna, wprowadzając tam 12 radnych – otrzymał 49% poparcia. Jest to liczba imponująca, jednak niewystarczająca, aby zakończyć wybory w pierwszej turze. Teraz, za dwa tygodnie, Pawlak będzie musiał stawić czoła Robertowi Fijałkowskiemu.

W gminie Ustronie Morskie również odbędzie się druga tura wyborów. Kandydaci, którzy zmierzą się w niej to Grzegorz Czachorowski (37,62%) i Kamil Lepa (26,44%). W czasie pisania tego artykułu nadal napływają do nas niepotwierdzone dane wyborcze. Na podstawie informacji udostępnionych przez PKW, wynika, że Lepa pokonał Bernadettę Borkowską w wyścigu do stanowiska wójta.

Sytuacja jest podobna w gminie Siemyśl, gdzie również oczekuje nas druga tura. Obecny wójt, Marek Dołkowski, zdobył 42,32% głosów i stanie teraz do walki o reelekcję przeciwko Wojciechowi Pańce (29,82%).

Gminy Dygowo i Rymań przyniosły jednoznaczne wyniki już w pierwszej rundzie głosowania. W obu przypadkach zwyciężyli dotychczasowi włodarze: Grzegorz Starczyk z Dygowa (71,49% poparcia) oraz Mirosław Terlecki z Rymania (80,44% głosów).

W przypadku gminy Kołobrzeg także czeka nas druga tura. Do niej przystąpią Jerzy Wolski oraz Bartosz Góral. Tymczasem Włodzimierz Popiołek – dotychczasowy wójt – nie uzyskał wystarczającej ilości głosów, aby utrzymać swoje stanowisko.