Komunikat dotyczący Ogólnopolskiego Strajku Generalnego Rolników: możliwe utrudnienia drogowe

W kontekście nadchodzącego strajku rolników, który ma miejsce w najbliższą środę, przewidujemy szereg zakłóceń komunikacyjnych na terytorium całego kraju. Informacje wstępne wskazują na planowane 500 blokad drogowych na 18 marca, co może skutkować znacznymi kłopotami w ruchu. Zgodnie z prognozami, liczba blokad może wzrosnąć do 600 w dniu protestu, co zwiastuje prawie całkowity zastój komunikacyjny w Polsce.

Jeśli chodzi o region zachodniopomorski, przewiduje się blokady rolnicze na terenie większości powiatów. Protesty są planowane m.in. w powiatach goleniowskim, stargardzkim, myśliborskim, choszczeńskim oraz koszalińskim.

W Kołobrzegu rolnicy przebywający na turnusie sanatoryjnym w „Niwie” planują pieszy marsz protestacyjny. Zamierzają oni blokować ulicę Norwida przy użyciu transparentów i megafonu w godzinach od 11:00 do 15:00. Dodatkowe utrudnienia mogą wystąpić w Bezprawiu przy węźle S6, gdzie planowana jest blokada wjazdu i zjazdu na i z drogi S6 od godziny 9:00 do 17:00.

W Koszalinie kierowcy powinni spodziewać się największych utrudnień. Kłopoty dotyczyć będą niemal wszystkich dróg wjazdowych i wyjazdowych z miasta. Przewiduje się także blokadę węzła Kiełpino (w kierunku Szczecina). Zalecamy zjechać z niego i skorzystać z alternatywnej trasy, szczególnie w godzinach między 10:00 a 16:00. W dniu strajku będziemy na bieżąco informować o sytuacji na drogach regionu.